Category: Teknologji

Teknologji

IPhone 12 vjen me çipin më të fortë deri më tani

IPhone 12 vjen me çipin më të fortë deri më tani

Me inovacionet e duhura ose vetëm përmirësime të vogla, ardhja e iPhone-it të ri gjithmonë bën jehonë të madhe, veçanërisht në kalendarin e Teknologji [...]
A e dini pse ora e iPhone-it në reklama është gjithmonë 9:41 ?

A e dini pse ora e iPhone-it në reklama është gjithmonë 9:41 ?

Nëse keni qenë të vëmendshëm me siguri e keni vënë re këtë detaj në ekranin e IPhone-it dhe iPad-it. Ora është zakonisht 9:41. Mendoni se e gjitha [...]
App Library, një mënyrë e re për të organizuar aplikacionet në iOS 14

App Library, një mënyrë e re për të organizuar aplikacionet në iOS 14

App Library në iOS 14 organizon automatikisht alikacionet dhe ndryshon mënyrën e menaxhimit të aplikacioneve në krahasim me të kaluarën. App Library [...]
Zbulohen detajet e procesorit që do të fuqizojë telefonët Android më të mirë të 2021

Zbulohen detajet e procesorit që do të fuqizojë telefonët Android më të mirë të 2021

Çipi është ndërtuar mbi arkitekturën 5-nanometër dhe ka grafikat e reja Adreno 660. Bërthama Cortex-A78 duhet të ofrojnë 20% më shumë performancë se [...]
YouTube bllokon kanalet ekstremiste ruse

YouTube bllokon kanalet ekstremiste ruse

YouTube ka bllokuar tri kanale ruse, të cilat udhëhiqeshin nga oligarku rus Konstantin Malofejev (Konstantin Malofeev) dhe ideologu i presidentit rus [...]
Ky pritet të jetë çmimi i iPhone 12

Ky pritet të jetë çmimi i iPhone 12

Apple është duke prezantuar serinë më të re të telefonave të saj iPhone 12 në një ceremoni të veçantë. Para publikut pritet të shfaqen seri të ndr [...]
Facebook prezanton klonin e TikTokut, Instagram Reels

Facebook prezanton klonin e TikTokut, Instagram Reels

Rrjeti social, Instagram ka prezantuar të mërkurën një mundësi të re në këtë platformë, Instagram Reels, që duket se është përgjigje ndaj aplikacionit [...]
Facebook-u ndalon përmbajtjet që mohojnë apo shtrembërojnë Holokaustin

Facebook-u ndalon përmbajtjet që mohojnë apo shtrembërojnë Holokaustin

Kompania e medias sociale Facebook njoftoi të hënën se po ndryshon politikat e saj mbi gjuhën e urrejtjes dhe se do të ndalojë të gjitha postimet që m [...]
8 / 8 POSTS