Category: Sport

Sport

1 218 / 18 POSTS
Barcelona 5-2 Real Betis, notat e lojtarëve – Shkëlqen Messi

Barcelona 5-2 Real Betis, notat e lojtarëve – Shkëlqen Messi

Barcelona ka fituar ndaj Real Betisit me rezultat të thellë 5-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë në La Liga. Ekipi i Ronald Koeman i është [...]
“Mane sa nuk ma hoqi kokën, por nuk e mora me të keq” – Ederson kritikon lojtarët e Liverpoolit për sjelljen ndaj Pickfordit

“Mane sa nuk ma hoqi kokën, por nuk e mora me të keq” – Ederson kritikon lojtarët e Liverpoolit për sjelljen ndaj Pickfordit

Evertoni dhe Liverpooli barazuan 2-2 në derbin e Merseysides, derisa mbrojtësi holandez u lëndua nga portieri anglez pas vetëm 11 minutash lojë. [...]
Caktohen detajet e fundit të vëllazërores, Shqipëri-Kosovë

Caktohen detajet e fundit të vëllazërores, Shqipëri-Kosovë

Federata e Futbollit të Shqipërisë, zbuloi detaje rreth miqësores vëllazërore me Kosovën, e cila do të luhet të mërkurën e ardhshme më 11 nëntor. Ndes [...]
Napoli fiton, Rahmani mbetet në pankinë

Napoli fiton, Rahmani mbetet në pankinë

Napoli me mjaftë vështirësi ka triumfuar në udhëtim të Rijeka, ndeshje e vlefshme për fazën e tretë të Ligës së Evropës. Skuadra e Xhenaro Gatusos fit [...]
Haxhi Krasniqi zbulon se nuk flet me Luan Krasniqin: I pata kërkuar ndihmë, nuk pati kohë të merret me mua

Haxhi Krasniqi zbulon se nuk flet me Luan Krasniqin: I pata kërkuar ndihmë, nuk pati kohë të merret me mua

Bokseri nga Juniku, Robin Haxhi Krasniqi, i cili u shpall kampion i botës në WBA dhe kampion i botës në IBO në kategorinë gjysmë të rëndë, është kthy [...]
Reali fiton derbin ndaj Interit

Reali fiton derbin ndaj Interit

Real Madridi e ka fituar derbin ndaj Interit me rezultatin 3:2. Ndeshja i takoi Grupit B të Ligës së Kampionëve. Karim Benzema (25’), Sergio Ramos [...]
Berisha realizon për Salzburgun në humbjen nga Bayerni

Berisha realizon për Salzburgun në humbjen nga Bayerni

Berisha realizon për Salzburgun në humbjen nga Bayerni Mërgim Berisha ka realizuar një gol për Salzburgun në humbjen e thellë 6:2 që klubi austria [...]
Jota realizon “hat-trick” në fitoren e Liverpoolit

Jota realizon “hat-trick” në fitoren e Liverpoolit

Jota realizon “hat-trick” në fitoren e Liverpoolit Diogo Jota ka realizuar “hat-trick” në fitoren e thellë 5:0 që Liverpooli e ka shënuar sot në u [...]
1 218 / 18 POSTS