Category: Sport

Sport

1 2 10 / 18 POSTS
Champions, 8 skuadra sigurojnë raundin e eliminimeve

Champions, 8 skuadra sigurojnë raundin e eliminimeve

Pas zhvillimit të ndeshjeve të xhiros së pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, janë mësuar emrat e skuadrave që kanë siguruar kualifikimin [...]
Tevez nderon Maradonën me gol dhe festë speciale

Tevez nderon Maradonën me gol dhe festë speciale

Karlos Tevez ia ka dedikuar Diego Armando Maradonës golin që i fali fitoren Boka Xhuniors mbrëmë në ndeshjen ndaj Internacionalit, në Kupën “Libertado [...]
Elseid Hysaj, në janar me klub tjetër në Seria A

Elseid Hysaj, në janar me klub tjetër në Seria A

Elseid Hysaj duket se ka vendosur përfundimisht për të ardhmen e tij. Çështja e rinovimit të tij po përflitet prej kohësh, por as besimi i shfaqur nga [...]
Presidenti i WBC: Duhet të ketë sfidë të tretë Fjuri – Uajlder

Presidenti i WBC: Duhet të ketë sfidë të tretë Fjuri – Uajlder

Maurisio Sulaiman, presidenti i VBC-së, tha se Deontej Uajlder (42 fitore, 1 humbje e 1 barazim), ish-kampioni i botës në peshën e rëndë në këtë kateg [...]
Bindet më në fund Konte, do të ketë 4 mbrojtës

Bindet më në fund Konte, do të ketë 4 mbrojtës

Rrallë në karrierën e tij, nëse jo në fillim dhe në vitin e parë te Juventusi, Antonio Konte ka luajtur me katër lojtarë prapa. Por, sipas “Corriere d [...]
Ndërron jetë legjenda e futbollit Diego Armando Maradona

Ndërron jetë legjenda e futbollit Diego Armando Maradona

Një lajm tronditës është publikuar para pak çastesh në mediet argjentinase. Legjenda e futbollit botëror dhe një nga më popullorët në të gjithë globin [...]
Mediat, Zherard Pike 6 muaj jashtë fushe ?!

Mediat, Zherard Pike 6 muaj jashtë fushe ?!

Mbrojtësi i Barcelonës, Zherard Pike rrezikon të mungojë në gjashtë muajt e radhës pas lëndimit ndaj Atletiko Madridit. Spanjolli pësoi lëndim serioz [...]
Reja: Ishim të gatshëm të vinim në dispozicion edhe aeroplan privat për ta sjellë Kumbullën

Reja: Ishim të gatshëm të vinim në dispozicion edhe aeroplan privat për ta sjellë Kumbullën

Mbrojtësi i Shqipërisë, Marash Kumbulla, është në dilemë për shkak se autoritetet shëndetësore italiane u kanë kërkuar të gjithë lojtarëve të Romës që [...]
Ndryshime në listën e kombëtares së Shqipërisë

Ndryshime në listën e kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet për tre ndeshjet e muajit nëntor, por lista kuqezi do të ketë ndryshime për shkak të pandemisë COVID-19 dhe [...]
Lazio 1-1 Juventus, nota e Muriqit, Ronaldo dhe të tjerëve

Lazio 1-1 Juventus, nota e Muriqit, Ronaldo dhe të tjerëve

Lazio dhe Juventus kanë ndarë pikët në derbin e xhiros së shtatë në Serie A. Kampioni në fuqi i Italisë ka qenë në epërsi që nga mi [...]
1 2 10 / 18 POSTS