Category: Lajme

Lajme

1 2 3 30 10 / 300 POSTS
Rrugët në Nerez të Mesëm si në mesjetë, banorët kërkojnë zgjidhje nga institucionet

Rrugët në Nerez të Mesëm si në mesjetë, banorët kërkojnë zgjidhje nga institucionet

Në lagjen Nerez i Mesëm në mes të Shkupit, rrugët janë si në mesjetë. Banorët ankohen për mungesë të investimeve. Thonë se shumë ndërtime infrastruktu [...]
Katër të vdekur dhe 234 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Katër të vdekur dhe 234 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Kosova më 3 dhjetor regjistroi katër viktima dhe 234 raste të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi i ri, njoftoi Instituti Kombëtar [...]
Foshnja e parë e lindur në vitin 2021 është djalë, nëna dhe fëmija gëzojnë shëndet të mirë

Foshnja e parë e lindur në vitin 2021 është djalë, nëna dhe fëmija gëzojnë shëndet të mirë

Menjëherë pas mesnate, në klinikën Gjinekologjike në Shkup, kanë lindur dy foshnja. Të dy djem, ndërsa dy orë më vonë ka lindur edhe foshnja e tretë e [...]
Pritja e vitit të ri në botë, pa festime të mëdha dhe fishekzjarre spektakolare

Pritja e vitit të ri në botë, pa festime të mëdha dhe fishekzjarre spektakolare

Në mbarë botën, Viti i Ri 2021 u prit më qetë se zakonisht. Festa më e madhe e Vitit të Ri në Gjermani, që zhvillohet në Berlin, u anulua. Nga Porta e [...]
Spasovski: Nata e ndërrimit të viteve ishte e qetë dhe pa shkelje të rënda

Spasovski: Nata e ndërrimit të viteve ishte e qetë dhe pa shkelje të rënda

Nata e ndërrimit të moteve ishte e qetë dhe pa shkelje të rënda, posaçërisht kundër masave të pandemisë. Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski thekso [...]
Vaksinat e Serbisë u refuzuan nga mjekët serbë të veriut të Kosovës

Vaksinat e Serbisë u refuzuan nga mjekët serbë të veriut të Kosovës

Ardhja e vaksinave kundër COVID-19 nga Serbia në Kosovë, më saktësisht për banorët e komunave me shumicë serbe në veri të vendit, ka bërë që organet e [...]
Opozita do të kërkojë llogari nga pushteti, pyetje edhe për diskriminim e shqiptarëve

Opozita do të kërkojë llogari nga pushteti, pyetje edhe për diskriminim e shqiptarëve

Në seancën e parë për pyetje deputetësh që do të mbahet të mërkurën, opozita do të kërkojë llogari nga pushteti për dështimet e saj për euro-integerim [...]
Tetë të arrestuar në Kumanovë dhe në Shkup, dyshohen për terrorizëm

Tetë të arrestuar në Kumanovë dhe në Shkup, dyshohen për terrorizëm

Ministria e Brendshme dhe Agjencia për Siguri Nacionale kanë parandaluar sulm terrorist. Janë planifikuar vrasje dhe sulm ndaj një ndërtese publike pë [...]
Shkarkohet Shpat Kasapi, ndalohet për përdorim droge

Shkarkohet Shpat Kasapi, ndalohet për përdorim droge

Shpat Kasapi është shkarkuar nga pozicioni i Këshilltarit të Kulturës i zv. kryeministrit Artan Grubi, pasi kohë më parë u ndalua për posedim droge. K [...]
Qytetarët kanë mbushur sheshet, shpërfillen masat antiCovid

Qytetarët kanë mbushur sheshet, shpërfillen masat antiCovid

Në prag të ndërrimit të moteve, qytetarët ndihen më të relaksuar kundrejt masave anti kovid. Madje temperaturat relativisht jo të ulëta kanë bërë që t [...]
1 2 3 30 10 / 300 POSTS