Category: Kuzhina

Kuzhina

Pite nga buka bajat: Shumë e shijshme, do të kurseni dhe do ta shijojë e gjithë familja!

Pite nga buka bajat: Shumë e shijshme, do të kurseni dhe do ta shijojë e gjithë familja!

Nëse nuk dini çfarë të bëni me bukën bajat, gatuani këtë pite të mrekullueshme e cila do ta kënaqë gjithë familjen Përbërësit: – 600 g bukë ba [...]
Sytliaç me çokollatë dhe banane

Sytliaç me çokollatë dhe banane

– 200 g oriz (të larë dhe të kulluar); – 2 lugë sheqer; – sheqer vaniljeje; – 250 ml qumësht sipas dëshirës (qumësht bimor apo qumësht lope); – ba [...]
Tortë e mrekullueshme nga çokollata, e cila përgatitet shpejt

Tortë e mrekullueshme nga çokollata, e cila përgatitet shpejt

– 28 biskota Oreo; – 1 lugë pluhur për ëmbëlsira; – 1 filxhan qumësht (245ml); – pak vaj. Përgatitja: Ndani gjysmën e biskotave Oreo dh [...]
Ja disa ushqime që mund të konsumoni kur keni dhimbje të kokës

Ja disa ushqime që mund të konsumoni kur keni dhimbje të kokës

Dhimbja e kokës, që paraqitet me simptoma të ndryshme dhe që përsëritet, kërkon mbi të gjitha një ushqim të zgjedhur: konsumimi i ushqimit të gabuar m [...]
Këto ushqime duhet ti konsumoni në mëngjes

Këto ushqime duhet ti konsumoni në mëngjes

Të hahet mëngjesi nuk është i nevojshëm për të gjithë, përkundër asaj që mund të keni dëgjuar. Kapërcimi i mëngjesit mund të jetë më i mirë se të h [...]
Receta: Patate të reja nga furra

Receta: Patate të reja nga furra

Derisa bashkëshorti në kopsht është duke pjekur mish në skarë, ju kujdesuni për patatet. Nuk ka shumë punë… pak përgatitje, të tjerat i bën furra [...]
Mësoni të mirat shëndetësore nga ngrënia e dy mollëve në ditë

Mësoni të mirat shëndetësore nga ngrënia e dy mollëve në ditë

Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nuk është ekzagjerim. Molla njihet për vlera dhe përbërës të jashtëzakonshëm ushqimorë [...]
Si ta mbani kaçkavallin të freskët, të mos prishet dhe të mos myket

Si ta mbani kaçkavallin të freskët, të mos prishet dhe të mos myket

Ky truk ndihmon që freskia dhe shija e kaçkavallit të ruhen perfekt edhe deri në 14 ditë Kaçkavalli dhe lloje të ndryshme të djathërave janë një nd [...]
8 / 8 POSTS