Author: Struga

http://lexolajme.com/

1 2 3 4 5 13 30 / 129 POSTS
Aleanca për Shqiptarët: Ministria e Shëndetësisë po plaçkitë familjarët e viktimave të Covid-19

Aleanca për Shqiptarët: Ministria e Shëndetësisë po plaçkitë familjarët e viktimave të Covid-19

Aleanca për Shqiptarët sërish kritikon Qeverinë për menaxhimin e pandemisë Covid-19. Nga Aleanca për Shqiptarët thonë se qytetarët kanë mbetur në mës [...]
E detyroi gruan të sëmurë t’i bëjë kafe, paraburgim për të dyshuarin

E detyroi gruan të sëmurë t’i bëjë kafe, paraburgim për të dyshuarin

Gjykata Themelore në Prizren i ka caktuar masën e paraburgimit A.L për shkak të veprës penale “dhunë në familje”. “Gjykata me rastin e caktimit të [...]
Goditet një tjetër rast prostitucioni në Tiranë, vihet në pranga menaxheri i qendrës së masazhit

Goditet një tjetër rast prostitucioni në Tiranë, vihet në pranga menaxheri i qendrës së masazhit

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e shfrytëzimit të prostitucionit dhe përshtatjes së ambienteve për prostitucion. Sipas n [...]
Champions, 8 skuadra sigurojnë raundin e eliminimeve

Champions, 8 skuadra sigurojnë raundin e eliminimeve

Pas zhvillimit të ndeshjeve të xhiros së pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, janë mësuar emrat e skuadrave që kanë siguruar kualifikimin [...]
Tevez nderon Maradonën me gol dhe festë speciale

Tevez nderon Maradonën me gol dhe festë speciale

Karlos Tevez ia ka dedikuar Diego Armando Maradonës golin që i fali fitoren Boka Xhuniors mbrëmë në ndeshjen ndaj Internacionalit, në Kupën “Libertado [...]
“Dënim për kriminelin”, protestohet në Krushë të Kosovës

“Dënim për kriminelin”, protestohet në Krushë të Kosovës

“Duam drejtësi”, “Dënim për kriminelin”, “Krusha nuk fal gjak”, janë mbishkrimet që ishin vënë në pankartat që mbanin në duar banorët e Krushës së Mad [...]
Një mbretëreshë akulli, Rihanna pozon me të brendshme festive (Fotot)

Një mbretëreshë akulli, Rihanna pozon me të brendshme festive (Fotot)

Këngëtarja Rihanna i ka lënë të gjithë pa fjalë me fotot e fundit ku ka pozuar me të brendshme festive. Zakonisht është e kuqja ajo që preferohet [...]
“Kush më spiunoi për festën e ditëlindjes?” Rita Ora nis hetimin

“Kush më spiunoi për festën e ditëlindjes?” Rita Ora nis hetimin

Rita Ora ka nisur një hetim për të zbuluar se kush e spiunoi për festën e saj të 30-vjetorit të ditëlindjes. Sipas Daily Mail, këngëtarja dyshon se [...]
Kukës/ Arrestohet nëna, braktis vajzën e mitur në Kosovë

Kukës/ Arrestohet nëna, braktis vajzën e mitur në Kosovë

Një nënë 50-vjeçare është arrestuar disten e sotme në Kukës pasi braktisi vajzën e saj të mitur në Kosovë. Policia arriti që ta gjente vajzën 17-vj [...]
Gati drafti për kodin e ri penal, ulet dënimi për vrasjet për gjakmarrje, prostitucioni nuk është më vepër penale

Gati drafti për kodin e ri penal, ulet dënimi për vrasjet për gjakmarrje, prostitucioni nuk është më vepër penale

Drejt fundit drafti për kodin e ri penal, me propozues Ministrinë e Drejtësisë. Në draft janë rishikuar veprat për drograt. Klasifikohet konsumi, kuk [...]
1 2 3 4 5 13 30 / 129 POSTS