Author: Struga

http://lexolajme.com/

1 2 3 4 13 20 / 129 POSTS
11 viktima dhe 83 raste të reja me koronavirus në vend

11 viktima dhe 83 raste të reja me koronavirus në vend

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 700 testime për koronavirus dhe prej tyre 83 kanë rezultuar pozitivë. Ky është numr [...]
Sanksionohen 137 shoferë për parakalim të paligjshëm në trafik

Sanksionohen 137 shoferë për parakalim të paligjshëm në trafik

Policia në rajonin e SPB-Tetovë, ditën e djeshme ka zhvilluar kontroll shtesë për të sanksionuar parakalimet e paligjshme në trafik. Janë sanksionuar [...]
MPB: Janë shqiptuar 660 gjoba për mosmbajtje të maskave

MPB: Janë shqiptuar 660 gjoba për mosmbajtje të maskave

Gjatë 24 orëve të fundit (12/13.12.2020) në gjithë territorin e vendit janë regjistruar 660 shkelje për mosmbajtje të maskës për mbrojtje nga Cvoid-19 [...]
Janë pranuar 38 pacientë të ri në kovid-qendrat në Shkup, gjithsej po trajtohen 491 pacientë

Janë pranuar 38 pacientë të ri në kovid-qendrat në Shkup, gjithsej po trajtohen 491 pacientë

Në 24 orët e fundit në qendrat-kovid në Shkup janë shtrirë 38 pacientë për shkak të komplikimeve me koronavirus. Në repartet infektive në kryeqytet ak [...]
20-vjeçari nga Kosova arrestohet në Aeroportin e Shkupit

20-vjeçari nga Kosova arrestohet në Aeroportin e Shkupit

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në Aeroportin e Shkupit është arrestuar një shtetas i Kosovës. “Me 12.12.2020 në [...]
Nga e mërkura Gjermania në mbyllje të përgjithshme

Nga e mërkura Gjermania në mbyllje të përgjithshme

Nga 16 dhjetori deri më 10 janar Gjermania kalon në një mbyllje të dytë të përgjithshme. Përjashtime të pjesshme do të ketë vetëm për tri ditët e fest [...]
Pfizer do të prodhojë përgjysmë më pak vaksina këtë vit

Pfizer do të prodhojë përgjysmë më pak vaksina këtë vit

Problemet në zingjirin e furnizimit më lëndën e parë për prodhimin e vaksinave kundër koronavirusit, e kanë detyruar kompaninë Pfizer që të ulë objekt [...]
Filipçe dhe Grozdanova do të informojnë rreth furnizimit me vaksina kundër Covid-19

Filipçe dhe Grozdanova do të informojnë rreth furnizimit me vaksina kundër Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe kryetarja e Komitetit për imunizim pranë Ministrisë së Shëndetësisë, D-r. Aleksandra Grozdanova sot me fill [...]
Dialogu Kosovë-Serbi, javën tjetër në Bruksel

Dialogu Kosovë-Serbi, javën tjetër në Bruksel

Javën që vjen, përkatësisht më 10 dhjetor, pritet të zhvillohet një takim ndërmjet shefave të delegacioneve, të Kosovës dhe atij të Serbisë në dialogu [...]
Maqedonia e Veriut mbetet vend me rrezikshmëri të lartë për Zvicrën

Maqedonia e Veriut mbetet vend me rrezikshmëri të lartë për Zvicrën

Kosova dhe Shqipëria jashtë listës së vendeve me rrezikshmëri të lartë në Zvicër Është përditësuar lista e shteteve dhe territoreve që janë me rrezik [...]
1 2 3 4 13 20 / 129 POSTS