Author: Struga

http://lexolajme.com/

1 11 12 13129 / 129 POSTS
Kroacia regjistron 2.848 raste ditore me Covid-19

Kroacia regjistron 2.848 raste ditore me Covid-19

Autoritete shëndetësore në Kroaci brenda 24 orëve të fundit kanë regjistruar 29 viktima dhe 2.848 raste të reja me Covid-19.Mbrojtja Civile njoftoi se [...]
Caktohen detajet e fundit të vëllazërores, Shqipëri-Kosovë

Caktohen detajet e fundit të vëllazërores, Shqipëri-Kosovë

Federata e Futbollit të Shqipërisë, zbuloi detaje rreth miqësores vëllazërore me Kosovën, e cila do të luhet të mërkurën e ardhshme më 11 nëntor. Ndes [...]
Napoli fiton, Rahmani mbetet në pankinë

Napoli fiton, Rahmani mbetet në pankinë

Napoli me mjaftë vështirësi ka triumfuar në udhëtim të Rijeka, ndeshje e vlefshme për fazën e tretë të Ligës së Evropës. Skuadra e Xhenaro Gatusos fit [...]
Çfarë po ndodh mes Majk dhe Miss Universe Kosova, mos kanë filluar gjë lidhje?

Çfarë po ndodh mes Majk dhe Miss Universe Kosova, mos kanë filluar gjë lidhje?

Reperi Majk s’mund t’i shpëtojë për shumë gjatë thashethemeve rozë dhe nëse ju kishte munguar ndonjë lajm pikant nga reperi, ja ku e keni! Mbrëmjen [...]
Fifi thotë se edhe mund të shkojë të jetojë në Gjermani pranë të dashurit

Fifi thotë se edhe mund të shkojë të jetojë në Gjermani pranë të dashurit

Fifi ka qenë e ftuar mbrëmjen e djeshme në “Roped with Olsi”, ku ka folur rreth shumë detajeve mbi jetën e saj personale dhe profesionale. Sikundër [...]
Ka 19 vite diferencë me futbollistin e famshëm, Adriana Matoshit i dashuri ia dedikoi këto fjalë në gjuhën shqipe

Ka 19 vite diferencë me futbollistin e famshëm, Adriana Matoshit i dashuri ia dedikoi këto fjalë në gjuhën shqipe

Javën që lamë pas Prive zbuloi lidhjen e aktores shqiptare, Adriana Matoshi, me futbollistin afrikan, Keith Groeneveld. Adriana tregoi se për herë të [...]
Në cilën pjesë të trupit matet më saktë temperatura

Në cilën pjesë të trupit matet më saktë temperatura

Matja e temperaturës së trupit është kthyer në gjënë më normale të ditëve të sotme, pasi është një prej simptomave të Covid-19. Sipas ekspertëve të [...]
Specialja: Viktimat e krimeve të pretenduara mund të bëjnë kërkesë për pjesëmarrje në proces gjyqësor kundër Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit

Specialja: Viktimat e krimeve të pretenduara mund të bëjnë kërkesë për pjesëmarrje në proces gjyqësor kundër Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit

Pas publikimit të sotëm më 5 nëntor 2020, të aktakuzës së konfirmuar kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, Sp [...]
Mos me thuaj “selam alejkum “, po me thuaj shqip: T`u ngjat jeta”

Mos me thuaj “selam alejkum “, po me thuaj shqip: T`u ngjat jeta”

Nga Fahri Xharra Ç’ashtë ky za, kjo gjuhë që mbjell ,diamante rreth e qark ,e vransinën në det e hedhvetëm diellin sjell në prag ?! Gjuha jonë sa [...]
1 11 12 13129 / 129 POSTS