Author: Genis

http://lexolajme.com/

1 2 3 7 10 / 62 POSTS
Prishtina vazhdon të prijë me numrin më të madh të rasteve me coronavirus, në 24-orët e fundit u konfirmuan 303 raste

Prishtina vazhdon të prijë me numrin më të madh të rasteve me coronavirus, në 24-orët e fundit u konfirmuan 303 raste

Në 24-orët e fundit në Kosovë nga coronavirusi kanë humbur jetën 11 pacientë, derisa janë regjistruar edhe 688 raste të reja. Instituti Kombëtar i [...]
11 të vdekur dhe 688 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

11 të vdekur dhe 688 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.865 [...]
Nga nesër hapet konkursi për specializantë, Zemaj: Nuk ka më as mjek e as specialist në rrugë

Nga nesër hapet konkursi për specializantë, Zemaj: Nuk ka më as mjek e as specialist në rrugë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se nga nesër do të hapet konkursi për specialistët e pa punë. Zemaj përmes një postimi në Fa [...]
Shtatë viktima dhe 532 raste të reja nga COVID-19 në Shqipëri, rekord pacientësh të shtruar në spital

Shtatë viktima dhe 532 raste të reja nga COVID-19 në Shqipëri, rekord pacientësh të shtruar në spital

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 532 raste të reja me COVID-19 në 2409 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë bëri me dij [...]
Studimi i fizibilitetit për Ujmanin ende në pritje

Studimi i fizibilitetit për Ujmanin ende në pritje

Pika më e kontestuar në Kosovë nga marrëveshja e Uashingtonit ende nuk ka nisur të zbatohet në praktikë. Studimi i fizibilitetit për Ujmanin, bazuar n [...]
Sulmon nënën dhe motrën e tij në Prishtinë

Sulmon nënën dhe motrën e tij në Prishtinë

Një person është arrestuar pasi ka sulmuar nënën dhe motrën e tij, të cilave iu ka shkaktuar lëndime trupore. Sipas raportit të Policisë së Kosovës [...]
I grabisin 200 euro në parkun e Gërmisë, në Prishtinë

I grabisin 200 euro në parkun e Gërmisë, në Prishtinë

Një person ka raportuar se deri sa ishte duke ecur në parkun e Gërmisë, tre persona e kanë kërcënuar dhe me forcë i kanë grabitur 200 euro dhe një orë [...]
Gjobiten 778 qytetarë për mos respektim të masave anti-COVID

Gjobiten 778 qytetarë për mos respektim të masave anti-COVID

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 778 tiketa për mos respektim të masave kundër coronavirusit. Ligji për Parandalimin dhe Luf [...]
Trafikim me njerëz, arrestohen tre persona në Prishtinë

Trafikim me njerëz, arrestohen tre persona në Prishtinë

Tre persona janë arrestuar nën dyshimin e bazuar se janë marr me trafikim të njerëzve. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur të enjten rre [...]
​Punëtorët e Telekomit të hënën në protestë

​Punëtorët e Telekomit të hënën në protestë

Federata Sindikale e Pavarur e PTK-së, ka paralajmëruar protestë për shkak të bllokimit të llogarive bankare, me ç’rast mijëra punëtorë kanë mbetur pa [...]
1 2 3 7 10 / 62 POSTS