Author: Arben

http://lexolajme.com/

1 2 3 14 10 / 134 POSTS
Dy shtetet që po ia pamundësojnë Kosovës liberalizimin e vizave

Dy shtetet që po ia pamundësojnë Kosovës liberalizimin e vizave

Franca dhe Holanda mbesin shtetet, të cilat e pamundësuan liberalizimin e vizave për Kosovën gjatë presidencës gjermane të Bashkimit Evropian, e cila [...]
​Zemaj braktis Komisioni ku ishte duke raportuar: Nuk jam këtu për “spektakle”

​Zemaj braktis Komisioni ku ishte duke raportuar: Nuk jam këtu për “spektakle”

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka dalë nga mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike. Gjatë shqyrtimit të gjetjeve në Raportin [...]
Vdes babai i ish-deputetit të LDK-së, nuk arriti ta mposht coronavirusin

Vdes babai i ish-deputetit të LDK-së, nuk arriti ta mposht coronavirusin

Ka vdekur, Ragip Grainca nga Ferizaj, babai i ish-deputetit të LDK-së, Blerim Grainca. Ai përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se babai [...]
Kandidati i AAK-së për Pejën publikon foto me Bekim Jasharin nga Kulla e Lahi Brahimajt

Kandidati i AAK-së për Pejën publikon foto me Bekim Jasharin nga Kulla e Lahi Brahimajt

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Arbër Grabovci, tashmë edhe kandidat i nominuar për kryetar të Pejës nga AAK në zgjedhjet lokale të v [...]
Bellanica: BBC mori vetëm dy minuta filmime, Basha mori kasetën me 45 minuta që dokumentonte masakrën e Krushës

Bellanica: BBC mori vetëm dy minuta filmime, Basha mori kasetën me 45 minuta që dokumentonte masakrën e Krushës

Video e BBC-së e 4 prillit 1999 sensibilizoi botën për masakrën e serbëve ne Krushë të Madhe të Kosovës. Por, BBC transmetoi vetëm 2 minuta të videos, [...]
Ahmeti kundër Prishtinës në zonën e kuqe: Ne me 12 mijë teste, të tjerat me nga 100

Ahmeti kundër Prishtinës në zonën e kuqe: Ne me 12 mijë teste, të tjerat me nga 100

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, vazhdon të ankohet kundër masave të reja të Qeverisë së Kosovës të cilat kanë vendosur kryeqytetin [...]
Gjykata Speciale goditi imazhin e Kosovës

Gjykata Speciale goditi imazhin e Kosovës

Imazhi i Kosovës është i atakuar në mënyrë drastike pas aktakuzave të Gjykatës Speciales ndaj ish-drejtuesve të UÇK-së. Përveç aspektit politik, gj [...]
Në Izrael zbulohen rrënojat e një prej xhamive më të vjetra në botë

Në Izrael zbulohen rrënojat e një prej xhamive më të vjetra në botë

Një nga xhamitë më të hershme në botë, e ndërtuar rreth 1,200 vjet më parë, është zbuluar nga arkeologët në shkretëtirën Negev të Izraelit. Mbetjet [...]
Serbi Tranon Serbinë, Puth Flamurin Shqiptar, Shihni Videon Dhe Binduni! (VIDEO)

Serbi Tranon Serbinë, Puth Flamurin Shqiptar, Shihni Videon Dhe Binduni! (VIDEO)

Bëhet fjalë për Miroljub Petrovic, i cili përmes një video-je, ka uruar festën e flamurit, festë kjo të cilën e quan festë serbe, pasi sipas tij, flam [...]
Kuçi: Do t’i publikoj të gjitha lejet dhe licencat për hidrocentrale

Kuçi: Do t’i publikoj të gjitha lejet dhe licencat për hidrocentrale

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka deklaruar sot se do t’i bëjë publike të gjitha lejet dhe licencat që janë dhënë për hidrocentralet [...]
1 2 3 14 10 / 134 POSTS