Author: admin

http://lexolajme.com/

1 2 3 13 10 / 129 POSTS
Në Pejë, spitali i mbingarkuar me pacientë për shkak të coronavirusit

Në Pejë, spitali i mbingarkuar me pacientë për shkak të coronavirusit

Gjendje e rënduar paraqitet në Pejë si pasojë e përhapjes së Covid-19. Komuna vazhdon të jetë në zonën e kuqe të rrezikshmërisë. Vetëm sot janë reg [...]
Vritet një person me armë zjarri në Prishtinë – policia jep detajet

Vritet një person me armë zjarri në Prishtinë – policia jep detajet

Sot rreth orës 12:00 në Rrugën “Bashkim Fehmiu” në Prishtinë është vrarë një person me armë zjarri. Lajmin për Telegrafin e ka dhënë zëdhënësi i Po [...]
Ku mund t’i shikoni detajet për mjetet që mund të tërhiqen nga Trusti?

Ku mund t’i shikoni detajet për mjetet që mund të tërhiqen nga Trusti?

Në një seancë të jashtëzakonshme të thirrur nga Partia Demokratike e Kosovës, Kuvendi i Kosovës miratoi Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike me 72 vota për [...]
XHAMIA “DITURIA“ NË GJENEVË SHEMBULL PËR EDUKIMIN E TË RINJVE

XHAMIA “DITURIA“ NË GJENEVË SHEMBULL PËR EDUKIMIN E TË RINJVE

MANIFESTIM ME RASTIN E DUAS SE HATMES PËR 8 NXËNËSIT E MEKTEBIT TË XHAMISË Dita e Diel ishte një ditë shumë e vecantë për mbarë xhematin shqiptarë të [...]
Zjarrfikësit duhet të reagojnë të parët, por në Suharekë u goditën të parët nga vërshimet

Zjarrfikësit duhet të reagojnë të parët, por në Suharekë u goditën të parët nga vërshimet

Hajriz Sejidu nga Agjencia e Emergjencave në Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe Administratës ka treguar në KALLXO.com se si në kohën kur Suhareka u [...]
Bajram Gecaj i quan të pabesë Vjosa Osmanin e Haxhi Avdylin

Bajram Gecaj i quan të pabesë Vjosa Osmanin e Haxhi Avdylin

Deputeti Haxhi Avdylit, e quajti Isa Mustafën komunist pas kritikave që dha drejt Vjosa Osmanit, duket se ka dhe një tjetër acarim. Ndaj tij ka rea [...]
Pse Britania u bë shteti i parë që e aprovoi vaksinën kundër COVID-19?

Pse Britania u bë shteti i parë që e aprovoi vaksinën kundër COVID-19?

Britania e Madhe u bë vendi i parë perëndimor që autorizoi një vaksinë kundër COVID-19, duke shënuar një moment kryesor në luftën globale kundër coron [...]
Kosova, ndër vendet më të sigurta në botë nga terrorizmi

Kosova, ndër vendet më të sigurta në botë nga terrorizmi

Terrorizmi mbetet problem i rëndësishëm dhe serioz në shumë vende, pavarësisht nga rënia e përgjithshme e ndikimit të tij në të gjithë botën gjatë vit [...]
IPhone 12 vjen me çipin më të fortë deri më tani

IPhone 12 vjen me çipin më të fortë deri më tani

Me inovacionet e duhura ose vetëm përmirësime të vogla, ardhja e iPhone-it të ri gjithmonë bën jehonë të madhe, veçanërisht në kalendarin e Teknologji [...]
Publikohen pamje brenda burgut ku po mbahen ish-komandantët e UÇK-së

Publikohen pamje brenda burgut ku po mbahen ish-komandantët e UÇK-së

Gjykata Speciale publikoi akuzat ndaj ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ish-komandantëve të UÇK-së, të cilët ndodhen në burg prej javësh, [...]
1 2 3 13 10 / 129 POSTS