Foshnja e parë e lindur në vitin 2021 është djalë, nëna dhe fëmija gëzojnë shëndet të mirë

Foshnja e parë e lindur në vitin 2021 është djalë, nëna dhe fëmija gëzojnë shëndet të mirë

Menjëherë pas mesnate, në klinikën Gjinekologjike në Shkup, kanë lindur dy foshnja. Të dy djem, ndërsa dy orë më vonë ka lindur edhe foshnja e tretë e [...]
Pritja e vitit të ri në botë, pa festime të mëdha dhe fishekzjarre spektakolare

Pritja e vitit të ri në botë, pa festime të mëdha dhe fishekzjarre spektakolare

Në mbarë botën, Viti i Ri 2021 u prit më qetë se zakonisht. Festa më e madhe e Vitit të Ri në Gjermani, që zhvillohet në Berlin, u anulua. Nga Porta e [...]
Spasovski: Nata e ndërrimit të viteve ishte e qetë dhe pa shkelje të rënda

Spasovski: Nata e ndërrimit të viteve ishte e qetë dhe pa shkelje të rënda

Nata e ndërrimit të moteve ishte e qetë dhe pa shkelje të rënda, posaçërisht kundër masave të pandemisë. Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski thekso [...]
3 / 3 POSTS