1 2 3 5 10 / 42 POSTS
Vaksinat e Serbisë u refuzuan nga mjekët serbë të veriut të Kosovës

Vaksinat e Serbisë u refuzuan nga mjekët serbë të veriut të Kosovës

Ardhja e vaksinave kundër COVID-19 nga Serbia në Kosovë, më saktësisht për banorët e komunave me shumicë serbe në veri të vendit, ka bërë që organet e [...]
Opozita do të kërkojë llogari nga pushteti, pyetje edhe për diskriminim e shqiptarëve

Opozita do të kërkojë llogari nga pushteti, pyetje edhe për diskriminim e shqiptarëve

Në seancën e parë për pyetje deputetësh që do të mbahet të mërkurën, opozita do të kërkojë llogari nga pushteti për dështimet e saj për euro-integerim [...]
Tetë të arrestuar në Kumanovë dhe në Shkup, dyshohen për terrorizëm

Tetë të arrestuar në Kumanovë dhe në Shkup, dyshohen për terrorizëm

Ministria e Brendshme dhe Agjencia për Siguri Nacionale kanë parandaluar sulm terrorist. Janë planifikuar vrasje dhe sulm ndaj një ndërtese publike pë [...]
Shkarkohet Shpat Kasapi, ndalohet për përdorim droge

Shkarkohet Shpat Kasapi, ndalohet për përdorim droge

Shpat Kasapi është shkarkuar nga pozicioni i Këshilltarit të Kulturës i zv. kryeministrit Artan Grubi, pasi kohë më parë u ndalua për posedim droge. K [...]
Qytetarët kanë mbushur sheshet, shpërfillen masat antiCovid

Qytetarët kanë mbushur sheshet, shpërfillen masat antiCovid

Në prag të ndërrimit të moteve, qytetarët ndihen më të relaksuar kundrejt masave anti kovid. Madje temperaturat relativisht jo të ulëta kanë bërë që t [...]
11 viktima dhe 83 raste të reja me koronavirus në vend

11 viktima dhe 83 raste të reja me koronavirus në vend

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 700 testime për koronavirus dhe prej tyre 83 kanë rezultuar pozitivë. Ky është numr [...]
Sanksionohen 137 shoferë për parakalim të paligjshëm në trafik

Sanksionohen 137 shoferë për parakalim të paligjshëm në trafik

Policia në rajonin e SPB-Tetovë, ditën e djeshme ka zhvilluar kontroll shtesë për të sanksionuar parakalimet e paligjshme në trafik. Janë sanksionuar [...]
MPB: Janë shqiptuar 660 gjoba për mosmbajtje të maskave

MPB: Janë shqiptuar 660 gjoba për mosmbajtje të maskave

Gjatë 24 orëve të fundit (12/13.12.2020) në gjithë territorin e vendit janë regjistruar 660 shkelje për mosmbajtje të maskës për mbrojtje nga Cvoid-19 [...]
Janë pranuar 38 pacientë të ri në kovid-qendrat në Shkup, gjithsej po trajtohen 491 pacientë

Janë pranuar 38 pacientë të ri në kovid-qendrat në Shkup, gjithsej po trajtohen 491 pacientë

Në 24 orët e fundit në qendrat-kovid në Shkup janë shtrirë 38 pacientë për shkak të komplikimeve me koronavirus. Në repartet infektive në kryeqytet ak [...]
20-vjeçari nga Kosova arrestohet në Aeroportin e Shkupit

20-vjeçari nga Kosova arrestohet në Aeroportin e Shkupit

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në Aeroportin e Shkupit është arrestuar një shtetas i Kosovës. “Me 12.12.2020 në [...]
1 2 3 5 10 / 42 POSTS