1 2 10 / 14 POSTS
Partizanet Shqiptare në diten e parë te lirisë

Partizanet Shqiptare në diten e parë te lirisë

Partizanet Shqiptare në diten e parë te lirisë, 17 nëntor 1944, pasi okupatori zgjodhi të shporrej kur i desh qejfi. (Shenja mbi foto do të thotë s [...]
Vjosa Osmani infektohet me koronavirus

Vjosa Osmani infektohet me koronavirus

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani është infektuar me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Osmani, përmes një postimi në Facebook, [...]
Kjo është mosha e 16 personave që humbën jetën sot nga koronavirusi në Kosovë

Kjo është mosha e 16 personave që humbën jetën sot nga koronavirusi në Kosovë

16 persona kanë vdekur nga korovirusi dhe 690 të tjerë kanë rezultuar pozitiv me këtë sëmundje. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiolog [...]
Aktgjykimi për rastin “Reket” në sallën e madhe të Gjykatës Supreme

Aktgjykimi për rastin “Reket” në sallën e madhe të Gjykatës Supreme

Aktgjykimi për rastin “Reket”, do të publikohet në sallën e madhe të Gjykatës Supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, informojnë nga Gjykata Pe [...]
Ramën nuk e zë dera, ul kokën dhe kritikon kryebashkiakun e Shijakut: Nuk e ngrinit dot këtë?!

Ramën nuk e zë dera, ul kokën dhe kritikon kryebashkiakun e Shijakut: Nuk e ngrinit dot këtë?!

Kreu i qeverisë Edi Rama ishte sot në Shijak ku pa nga afër punimet për merementin e 27 pallateve të cilët kanë pësuar dëmtime nga tërmeti i 26 nëntor [...]
Deputetja Ismaili kritikon qeverinë: Nuk keni bërë asgjë për ta ndihmuar ekonominë e vendit

Deputetja Ismaili kritikon qeverinë: Nuk keni bërë asgjë për ta ndihmuar ekonominë e vendit

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Besa Ismaili Ahmeti në seancën e sotme plenare ku po diskutohet për situatën me pandeminë COVID-19 ka [...]
Edhe dy klinika në Shkup po përgatiten të shndërrohen në qendra Covid

Edhe dy klinika në Shkup po përgatiten të shndërrohen në qendra Covid

Si qendra kovid po përgatiten edhe Klinikat e ORL-së dhe ajo e Sëmundjeve të syve. Punëtorët kanë nisur të rinovojnë hapësirat e brendshme. Ndërkohë, [...]
Një vit nga paraqitja e rastit të parë me Covid-19! Mbi 55 milion të prekur në mbarë botën

Një vit nga paraqitja e rastit të parë me Covid-19! Mbi 55 milion të prekur në mbarë botën

Një vit nga rasti i parë i diagnostikuar me Kovid-19 në Vuhan të Kinës. Virusi me të cilin ishin infektuar 44 persona në një punëtori, pas analizës la [...]
Kosovë, 16 të vdekur dhe 690 raste të reja me Covid-19

Kosovë, 16 të vdekur dhe 690 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) njoftoi të martën se gjatë 24 orëve të fundit 16 pacientë me koronavirus kanë vdekur dhe janë regji [...]
Banorët e Çairit dhe Butelit në panik nga vjedhja e vazhdueshme e automjeteve

Banorët e Çairit dhe Butelit në panik nga vjedhja e vazhdueshme e automjeteve

Banorët e rajonit të komunës së Çairit dhe Butelit në panik nga vjedhja e automjeteve. Në rrjetet sociale qytetarët kanë alarmuar se për një periudhë [...]
1 2 10 / 14 POSTS