Prishtina vazhdon të prijë me numrin më të madh të rasteve me coronavirus, në 24-orët e fundit u konfirmuan 303 raste

Prishtina vazhdon të prijë me numrin më të madh të rasteve me coronavirus, në 24-orët e fundit u konfirmuan 303 raste

Në 24-orët e fundit në Kosovë nga coronavirusi kanë humbur jetën 11 pacientë, derisa janë regjistruar edhe 688 raste të reja. Instituti Kombëtar i [...]
11 të vdekur dhe 688 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

11 të vdekur dhe 688 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.865 [...]
Nga nesër hapet konkursi për specializantë, Zemaj: Nuk ka më as mjek e as specialist në rrugë

Nga nesër hapet konkursi për specializantë, Zemaj: Nuk ka më as mjek e as specialist në rrugë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se nga nesër do të hapet konkursi për specialistët e pa punë. Zemaj përmes një postimi në Fa [...]
Kërcënohet kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri

Kërcënohet kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri ka marrë kërcënime përmes rrjeteve sociale më saktësisht në Facebook.Lajmin për KALLXO.com e ka konfirm [...]
Kandidati i AAK-së për Pejën publikon foto me Bekim Jasharin nga Kulla e Lahi Brahimajt

Kandidati i AAK-së për Pejën publikon foto me Bekim Jasharin nga Kulla e Lahi Brahimajt

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Arbër Grabovci, tashmë edhe kandidat i nominuar për kryetar të Pejës nga AAK në zgjedhjet lokale të v [...]
Bellanica: BBC mori vetëm dy minuta filmime, Basha mori kasetën me 45 minuta që dokumentonte masakrën e Krushës

Bellanica: BBC mori vetëm dy minuta filmime, Basha mori kasetën me 45 minuta që dokumentonte masakrën e Krushës

Video e BBC-së e 4 prillit 1999 sensibilizoi botën për masakrën e serbëve ne Krushë të Madhe të Kosovës. Por, BBC transmetoi vetëm 2 minuta të videos, [...]
Ahmeti kundër Prishtinës në zonën e kuqe: Ne me 12 mijë teste, të tjerat me nga 100

Ahmeti kundër Prishtinës në zonën e kuqe: Ne me 12 mijë teste, të tjerat me nga 100

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, vazhdon të ankohet kundër masave të reja të Qeverisë së Kosovës të cilat kanë vendosur kryeqytetin [...]
Xhamitë e Pejës, ndër më të vjetrat në rajon

Xhamitë e Pejës, ndër më të vjetrat në rajon

Janë të lashta sa edhe vetë qyteti i Pejës. Xhamitë, objektet e fesë Islame, ruajnë traditën, kulturën dhe edukimin fetar të shumë brezave për shekuj [...]
8 / 8 POSTS