Pse fitorja e Biden mund të paraqesë një ‘mundësi’ për Bosnjën

Pse fitorja e Biden mund të paraqesë një ‘mundësi’ për Bosnjën

Pas njoftimit të fitores së parashikuar të Joe Biden, flamuri amerikan u ngrit jashtë bibliotekës kombëtare të Sarajevës, së bashku me një imazh portr [...]
​Punëtorët e Telekomit të hënën në protestë

​Punëtorët e Telekomit të hënën në protestë

Federata Sindikale e Pavarur e PTK-së, ka paralajmëruar protestë për shkak të bllokimit të llogarive bankare, me ç’rast mijëra punëtorë kanë mbetur pa [...]
Bekë Berisha: Kosova ka nevojë për një president të cilit kur ndërron koha i dhemb trupi prej plagëve dhe flamurin e shtetit e mban lart

Bekë Berisha: Kosova ka nevojë për një president të cilit kur ndërron koha i dhemb trupi prej plagëve dhe flamurin e shtetit e mban lart

Deputeti i Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë̈ e Kosovës (AAK), Bekë Berisha në seancën e Kuvendit në të cilën është̈ i ftuar në int [...]
Masat anti-Covid, sonte nis ora policore në dhjetë komuna

Masat anti-Covid, sonte nis ora policore në dhjetë komuna

Sonte nga 19:00 deri në 05:00 të mëngjesit dhjetë komunave të Kosovës iu vihet dryni. Komuna e Prishtinës, Podujevës, Obiliqit, Fushë-Kosovës, Mitr [...]
Manaj: Inicuesi i interpelancës të tregojë të arriturat e Task-forcës për 10 vjet

Manaj: Inicuesi i interpelancës të tregojë të arriturat e Task-forcës për 10 vjet

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shkëmb Manaj tha se lufta kundër korrupsionit nuk mund të bëhet me mekanizma anti-kushtetues, por të funksi [...]
Zemaj kërkon nga qytetarët që pa përjashtim t’i respektojnë masat e reja anti-COVID

Zemaj kërkon nga qytetarët që pa përjashtim t’i respektojnë masat e reja anti-COVID

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka kërkuar nga të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës që të respektojnë masat e reja anti-COVID-19, të cila [...]
​Franco Federici merr komandën e KFOR-it në Kosovë

​Franco Federici merr komandën e KFOR-it në Kosovë

Forca e Kosovës e udhëhequr nga NATO-ja ka një Komandant të ri, gjeneralmajorin Franco Federici, nga Ushtria Italiane, i cili mori detyrën nga gjenera [...]
Serbi Tranon Serbinë, Puth Flamurin Shqiptar, Shihni Videon Dhe Binduni! (VIDEO)

Serbi Tranon Serbinë, Puth Flamurin Shqiptar, Shihni Videon Dhe Binduni! (VIDEO)

Bëhet fjalë për Miroljub Petrovic, i cili përmes një video-je, ka uruar festën e flamurit, festë kjo të cilën e quan festë serbe, pasi sipas tij, flam [...]
Kuçi: Do t’i publikoj të gjitha lejet dhe licencat për hidrocentrale

Kuçi: Do t’i publikoj të gjitha lejet dhe licencat për hidrocentrale

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka deklaruar sot se do t’i bëjë publike të gjitha lejet dhe licencat që janë dhënë për hidrocentralet [...]
Osmani: Thaçi, duhet ta dijë që ka njerëz në Kosovë që e kanë mundur dhe e mundin me vota

Osmani: Thaçi, duhet ta dijë që ka njerëz në Kosovë që e kanë mundur dhe e mundin me vota

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka folur edhe për çështjen e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe dhe dialogun Kosovë-Serbi. Sip [...]
10 / 10 POSTS