1 2 3 10 / 25 POSTS
200 mijë euro për stolisjen e qytetit!? A duhet të harxhohet për festimin e vitit të ri në kohë pandemie? (VIDEO)

200 mijë euro për stolisjen e qytetit!? A duhet të harxhohet për festimin e vitit të ri në kohë pandemie? (VIDEO)

Situata me virusin korona nuk i pengoi autoritetet e Qytetit të Shkupit që edhe këtë vit të shpallin tender për zbukurimin e kryeqytetit me rastin e V [...]
Dy djem su lmojnë vajzën nga Tetova me mjet të mprehtë

Dy djem su lmojnë vajzën nga Tetova me mjet të mprehtë

Dje (8 nëntor) në orën 13:00, 28-vjeçarja M.N. nga Tetova në SPB Tetovë ka raportuar se një ditë më parë rreth orës 19:30, në rrugën “Todor Cipovsk [...]
Bilall Sherifi: Shqipëria dhe Kosova të lobojnë bashkë për të shpëtuar të ardhmen

Bilall Sherifi: Shqipëria dhe Kosova të lobojnë bashkë për të shpëtuar të ardhmen

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, duke komentuar aktakuzat e ngritura ndaj ish-udhëheqësve të Ushtrisë Çlirimtare të [...]
Haradinaj-Stublla takohet me deputetin Kamberi, flasin për nevojat emergjente të shqiptarëve në Luginë

Haradinaj-Stublla takohet me deputetin Kamberi, flasin për nevojat emergjente të shqiptarëve në Luginë

Shefja e diplomacisë kosovare, Meliza Haradinaj-Stublla, gjatë një takimi sot me shefin e Grupit Parlamentar të opozitës së bashkuar shqiptare Shaip K [...]
Imami nga Podujeva: Serbia u mundua ta paraqesë l uftën e shqiptarëve si luftë fetare

Imami nga Podujeva: Serbia u mundua ta paraqesë l uftën e shqiptarëve si luftë fetare

Bekim Jashari, imam në Podujevë dhe ish-ushtar i UÇK-së ka thënë se shqiptarët asnjëherë nuk kanë bërë beteja fetare. “Shqiptarët betejat gjatë gjithë [...]
Aksident fatal në Çeki, humbin jetën dy të rinj nga Shkupi

Aksident fatal në Çeki, humbin jetën dy të rinj nga Shkupi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në autostradën Pragë- Ústí nad Labem të Çekisë, ku si pasojë e një aksidenti tragjik kanë humbur jetën dy të rinj n [...]
Xhavit Haliti: Askush nuk më ka dërguar ftesë për intervistim në Gjykatën Speciale

Xhavit Haliti: Askush nuk më ka dërguar ftesë për intervistim në Gjykatën Speciale

Anëtari i Krysisë së PDK-së, Xhavit Haliti në një lidhje telefonike në “Debat Plus” ka thënë se askush nuk e ka ftuar dhe as që pret të ftohet. [...]
Lladrovci: Të presim faqebardhë, miku im Hashim Thaçi

Lladrovci: Të presim faqebardhë, miku im Hashim Thaçi

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka reaguar pas seancës së parë, ku ish presidenti Hashim Thaçi hodhi poshtë pretendimet e akuzës së P [...]
Cakajn u kërkon ta njohin Kosovën, ministrave të jashtëm të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës

Cakajn u kërkon ta njohin Kosovën, ministrave të jashtëm të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka kërkuar nga homologët e tij, ministres së Bosnjës e Hercegovinës dhe ministrit të Serbisë që [...]
Hoti: Po bëjmë të pamundurën për zbardhjen e fatit të personave të pagjetur

Hoti: Po bëjmë të pamundurën për zbardhjen e fatit të personave të pagjetur

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka raportuar sot në Komisionin për të drejtat e njeriut lidhur me personat e pagjetur. Pas takimit, i pari i Q [...]
1 2 3 10 / 25 POSTS