1 2 3 5 10 / 50 POSTS
Gjykata Speciale ia konfirmon aktakuzën Rexhep Selimit – nesër udhëton për në Hagë

Gjykata Speciale ia konfirmon aktakuzën Rexhep Selimit – nesër udhëton për në Hagë

Gjykata Speciale ia ka konfirmuar aktakuzën edhe ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi. Këtë e ka bërë të ditur vet Selim në [...]
Të vërtetat dhe lajthitjet: Cilët aditivë dhe numra E duhet t’u shmangemi?

Të vërtetat dhe lajthitjet: Cilët aditivë dhe numra E duhet t’u shmangemi?

Viteve të fundit është shfaqur një lajthitje dhe moskuptim rreth përdorimit të emulgatorëve dhe aditivëve Moskuptimi është shfaqur kur këta dy arti [...]
Nxënës dhe mësimdhënës me coronavirus, disa klasa të “Mihal Grameno” kalojnë në skenarin C

Nxënës dhe mësimdhënës me coronavirus, disa klasa të “Mihal Grameno” kalojnë në skenarin C

Janë rritur rastet pozitive me COVID-19 në shkollën “Mihal Grameno” në Fushë Kosovë. Numri i lartë i nxënësve dhe mësimdhënësve ka bërë që shkolla të [...]
Joe Biden bëhet kandidati për president të SHBA-ve, që fitoi më së shumti vota në historinë e këtij vendi

Joe Biden bëhet kandidati për president të SHBA-ve, që fitoi më së shumti vota në historinë e këtij vendi

Joe Biden ka marrë më shumë vota se çdo kandidat tjetër për president, në historinë e SHBA-ve. Biden është bërë kandidati që fitoi më së shumti vot [...]
Konfirmimi i aktakuzave për Krasniqin dhe Selimin – reagimet dhe gjithçka tjetër që ndodhi të mërkurën

Konfirmimi i aktakuzave për Krasniqin dhe Selimin – reagimet dhe gjithçka tjetër që ndodhi të mërkurën

Dhomat e Specializuara në Hagë kanë konfirmuar aktakuzat gjatë ditës së sotme për dy ish–pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqin [...]
Limaj për Jakup Krasniqin: I vetmi personalitet në mesin e të gjallëve që është personifikim i lirisë – bastisja nga EULEX-i, e panevojshme

Limaj për Jakup Krasniqin: I vetmi personalitet në mesin e të gjallëve që është personifikim i lirisë – bastisja nga EULEX-i, e panevojshme

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se ndjehen krenar për veprën e Jakup Krasniqit. Limaj në një konferencë për media, ka thën [...]
Me rezultatet aktuale, Joe Biden do të jetë president i ri i Shteteve të Bashkuara

Me rezultatet aktuale, Joe Biden do të jetë president i ri i Shteteve të Bashkuara

Kur janë numëruar shumica e votave të zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara, sipas rezultatit të deritashëm, ish-nënpresidenti amerikan në m [...]
Disa mënyra se si të shpëtoni nga ekzema

Disa mënyra se si të shpëtoni nga ekzema

Sipas NHS, numri i rasteve të ekzemës që raportohen është rritur 40 për qind në katër vitet e fundit. Pavarësisht nëse jeni fatkeq [...]
Ushtarët italianë dhurojnë pajisje mbrojtëse për Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Prishtinë

Ushtarët italianë dhurojnë pajisje mbrojtëse për Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Prishtinë

Ekipi mjekësor ushtarak italian, i cili po vepron në Kosovë në mbështetje të institucioneve shëndetësore promovoi dhurimin e maskave të fytyrës dhe ko [...]
Rekord rastesh, nëntë të vdekur dhe 546 të infektuar me coronavirus për 24 orë

Rekord rastesh, nëntë të vdekur dhe 546 të infektuar me coronavirus për 24 orë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët [...]
1 2 3 5 10 / 50 POSTS